查看完整版本: [-- 【转贴】DC模拟器nullDC WIP(开发进展和截图) --]

【 浮游城 - Castle in the Sky | 开放邀请注册,PS|SS|WII|DC下载研究中心 】 -> 【 模拟新闻评论区 | Comments On Emulator News 】 -> 【转贴】DC模拟器nullDC WIP(开发进展和截图) [打印本页] 登录 -> 注册 -> 回复主题 -> 发表主题

YZB 2006-10-18 09:04

EZ转的~


DC模拟器nullDC公开了最新开发进展,近期修正了mmu 和 exeption handling代码,一些WinCE例子能运行了,另外还同时发布了模拟古墓丽影的截图,各位看看吧,当然在图形模拟和速度方面还未能达到非常好的效果,期待此模拟器有新的进展.
October 15th, 2006 Idąc za poddanym pomysłem założyłembloga. Blogi to nie bardzo "moja rzecz", ale lepsze to niż nic. No idarmowa strona przy okazji

W założeniu mam tu pisać o postępie prac nad projektem emulatorakonsoli Dreamcast. Nie miałem pomysłu na ładną nazwę, a katalog trzebabyło założyć, więc zostało "DCemu".

Uprzedzając kilka pytań: Nie, ani wersja skompilowana, ani tym bardziejkod źródłowy nie są publicznie dostępne. To pierwsze będzie jakemulator osiągnie stan w którym można przynajmniej spróbować odpalaćgry z obrazu/CD, to drugie pewnie nigdy nie opuści mojego PCta.
Wymagania to Windows 2000 (bo takiego mam, na XP wydaje się takżedziałać) i procesor zgodny z Pentium 2. Oczywiście, cokolwiek poniżejAthlona XP to proszenie się o kłopoty
Do tego DirectX 9c, sensowna karta graficzna (mam Radeona 9800XT). Niesą wymagane, póki co, shadery, ale jak karta nie umie _szybko_wykonywać operacji typu "render to target surface", albo ma problemy zdynamicznie generowanymi teksturami i konwersją między typami, tobędzie rwać. GeForce4MX 400 ma z tym problemy...

Stan emulacji na chwilę obecną:

ARM7 SPU: 5% (czytaj: praktycznie brak)
SH4 CPU/rdzeń: 95% (działa, co nie znaczy że nie ma błędów)
SH4 CPU/układy: 75% (na razie wystarcza, ale brak RTC, DMAC iTMU robią to co najważniejsze, SCI(F) mógłby mieć własne okno, MMU niema i raczej nie będzie, itd.)
PVR2: 80% (2D: trudno to określić, bo nie wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami)
PVR2/TA: 50% (3D: TA jest emulowany i działa przez SQ i DMA,oraz zapis bezpośredni - sposób w jaki to zrobiłem nie jest idealny...może da się szybciej... no i chwilowo dopuszcza jedną teksturę tylko
Maple: 80% (jako szyna danych, bo np. obsługi kart pamięci nie wtej chwili wcale, kwestia zrobienia "wtyczki" która będzie emulowałakonkretny typ urządzenia)
ASIC: 80% (ponieważ jest praktycznie nierozerwalnie powiązany zPVR2, był pisany równolegle, DMA np. działa tylko do znanych urządzeń)

Rdzeń jest interpreterem, bo rekompilator nie ma obsługi FPU (tzn. ma,przez interpreter :) i poza tym wykazuje może 30% wzrost wydajności. Tojest z pewnością wina słabego rekompilatora, ale głównie tego żeinterpreter mi wyszedł bardzo udany. Niestety, oba nie radzą sobie zsamo-modyfikującym się kodem. To się da zrobić, ale to poważniespowolni emulację. Czekam z tym na jakąś motywację, np. jak się okażeże BIOS przez to dalej nie idzie, to dorobię.

Zakończyłem właśnie pewien etap prac nad obsługą kontrolerów gier(przez DirectInput) i póki co jestem z zadowolony z efektu. Oto obrazkiz tego co już można zobaczyć
[attachment=43060] [attachment=43061] [attachment=43062] [attachment=43063]
可以看到有DEBUG了~
嘿嘿~

glf999 2006-10-18 09:47
哇!有debug!!

这么说来 以后测试游戏的某些项目的时候就

容易多了啊 哈哈哈哈

musenwoody 2006-10-18 10:47
这个模拟器难道非要到100%模拟的时候才肯放出程序吗?

xiao555 2006-10-18 12:53
慢慢完善吧,不过近期应该还是不能撼动CA的地步。

musenwoody 2006-10-18 15:02
希望真正发布时,能给人惊喜。

lzsgodmax 2006-10-18 17:45
基本可以54了,因为这个模拟器越来越给人fake的感觉

也不知道近期放出第一个版本的承诺能不能实现

qqee888 2006-10-18 18:28
观望ING~~~~~~~~~~~~~~~~

wenhuibb 2006-10-18 19:58
看图片还不错了 慢慢的等待吧

xiao555 2006-10-18 20:33
引用
引用第7楼wenhuibb2006-10-18 19:58发表的“”:
看图片还不错了 慢慢的等待吧

不错?没看到上面那截图,2.23FPS........


查看完整版本: [-- 【转贴】DC模拟器nullDC WIP(开发进展和截图) --] [-- top --]


Powered by PHPWind Code © 2003-08 PHPWind
Gzip enabled

You can contact us